از بعدازظهر امروز در تهران سومین اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز آغاز به کار می کند

دوشنبه دوم آذر ماه 1394

سومین اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز (GECF) امروز با میزبانی رئیس جمهوری اسلامی ایران و حضور رئیسان جمهوری روسیه، عراق، بولیوی، ونزوئلا، گینه استوایی، نیجریه، ترکمنستان و نخست وزیر الجزایر در سالن اجلاس سران برگزار می شود.

به گزارش سایت همایش ها و جشنواره ها، سومین اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز امروز (دوشنبه  ـ دوم آذرماه) با حضور ٩ رئیس دولت، در تهران برگزار می شود و ریاست این دوره از اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز را حسن روحانی رئیس جمهوری ایران برعهده دارد.

همچنین در این اجلاس فرستاده ویژه رئیس جمهوری آذربایجان، سالم البدری دبیرکل سازمان کشورهای صادرکننده نفت اوپک و آلدو فلورس کویرگان دبیرکل مجمع بین المللی انرژی حضور می یابند.

سران کشورهای صادرکننده گاز در جلسه امروز، مسائل مربوط به بازار جهانی گاز را مورد بررسی قرار خواهند داد. همچنین بیانیه پایانی سومین اجلاس سران GECF نیز پس از تایید اعضا منتشر می شود.

به گزارش سایت همایش ها و جشنواره ها، تاکنون همه  رئیسان دولتها به غیر از روسیه وارد تهران شده اند و قرار است ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه نیز تا ساعاتی دیگر وارد تهران شود.

براساس این گزارش، در هفدهمین نشست وزارتی مجمع کشورهای صادرکننده گاز که (شنبه، ٣٠ آبانماه) برگزار شد ضمن تمدید دبیرکلی محمدحسین عادلی برای دو سال دیگر در جی یی سی اف، آذربایجان به عنوان ناظر به این مجمع پیوست.

 این گزارش می افزاید: با تصمیم اعضای مجمع کشورهای صادرکننده گاز، محمد بن صالح الساده، وزیر انرژی و صنعت قطر، به عنوان رئیس مجمع کشورهای صادرکننده گاز و بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران به عنوان نایب رئیس این مجمع انتخاب شدند تا از ژانویه ٢٠١٦ در این مجمع عهده دار مسئولیت شوند.

طراحی و تولید : واحد فناوری اطلاعات اداره کل روابط عمومی وزارت نقت

TinyTick 1.1